ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Ποίησης 2023 -2024

Τα Ιδιωτικά Εκπαιδευτήρια «Παναγία Προυσιώτισσα» στο Αγρίνιο προκηρύσσουν Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Ποίησης για το σχολικό έτος 2023-2024 με τίτλο «Νίκος Γκάτσος, ο ποιητής των στίχων.»

Αντικείμενο του διαγωνισμού είναι ποιήματα μαθητών εμπνευσμένα από το θέμα του διαγωνισμού ή οποιοδήποτε άλλο θέμα της αρεσκείας των διαγωνιζομένων.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που θα συμμετάσχουν στον διαγωνισμό πρέπει να στείλουν ένα (1) μόνο αδημοσίευτο ποίημά τους – δηλαδή να μην έχει δημοσιευτεί σε οποιοδήποτε έντυπο (βιβλίο, περιοδικό, εφημερίδα), ιστοσελίδα ή μέσο κοινωνικής δικτύωσης (Facebook, Instagram, Twitter κ.λπ), το οποίο δεν πρέπει να εκτείνεται σε περισσότερους των τριάντα (30) στίχων.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να διαβάσετε στην προκήρυξη του διαγωνισμού εδώ.