Εκδρομές / Δράσεις

Εορτασμός Εθνικής Επετείου 28ης Οκτωβρίου

Όπως κάθε χρόνο, μαθητές και καθηγητές, τιμήσαμε την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου, σε μία όμορφη εκδήλωση που προετοίμασε η φιλόλογος του σχολείου μας κα Νταβέλη Δήμητρα. Την ευχαριστούμε, όπως και όλους όσοι συμμετείχαν στην οργάνωση και φυσικά τα παιδιά μας που ήταν οι κύριοι πρωταγωνιστές.

Διδακτική Επίσκεψη του τομέα Υγείας/Πρόνοιας

Την Παρασκευή 20 Οκτωβρίου 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες του τομέα Υγείας/Πρόνοιας της Β’ τάξης επισκέφθηκαν το Πολιτιστικό Κέντρο “ΜΕΛΙΝΑ” στο Θησείο.

Εκπαιδευτική Επίσκεψη Γ’ τάξης

Την Πέμπτη 19 Οκτωβρίου 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄ τάξης, συμμετείχαν στο φεστιβάλ εκπαίδευσης που διοργάνωσε η εταιρία Skywalker.Education στους χώρους του Πολεμικού Μουσείου.

Προληπτική Παρέμβαση για το Κάπνισμα

Την Πέμπτη 19 Οκτωβρίου 2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α’ τάξης παρακολούθησαν στο χώρο του σχολείου, διαδραστική διάλεξη για το κάπνισμα στο πλαίσιο προληπτικών παρεμβάσεων της πρωτοβουλίας SMOKEFREEGREECE.

10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Στις 29 Σεπτεμβρίου 2023 γιορτάσαμε την 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού παρέα με τους αθλητές της Ομοσπονδίας Ελλήνων Καλαθοσφαιριστών με αμαξίδιο. Τους ευχαριστούμε θερμά για το σπουδαίο μάθημα και τη μοναδική εμπειρία που χάρισαν στους μαθητές μας και στους καθηγητές μας.